Przebieg meczu Wzdów – „Cisy” Jabłonica 2012-05-20

Mecz zakończył się wynikiem 3 : 5

Do kolejnego meczu o ligowe punkty z drużyną Cisy Jabłonica Polska naszemu zespołowi przyszło zagrać w osłabionym składzie bo z różnych względów brakowało 5 zawodników , a przeciwnik w dalszym ciągu liczy się w walce o awans. W pierwszej połowie poza pierwszymi 15 minutami gdzie to byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla rywala i mieliśmy lepsze okazje pod bramką rywala które nie zostały wykorzystane, to w kolejnych minutach coraz groźniejsze okazje stwarzali goście, a zawodnicy Wzdowa zaczęli być coraz bardziej ” ospali i z każdą minutą było coraz gorzej.Rywale objęli prowadzenie w 23 minucie meczu gdzie to niepotrzebnie w polu karnym bramkarz miejscowych sfaulował napastnika gości i sędzia podyktował rzut karny i pewnie zamieniony na bramkę przez rywali, w 30 minucie goście podwyższyli wynik spotkania, chociaż w tym przypadku nie popisał się sędzia liniowy , który nie zasygnalizował prawie dwumetrowego spalonego i napastnik gości będąc w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Wzdowa, trzecią bramkę przyjezdni zdobywają w 42 minucie meczu. Na drugą część spotkania na boisko wyszli ci sami zawodnicy gospodarzy, a gra była zupełnie nieporównywalna z pierwszą połową. Od początku miejscowi prezentowali składne akcje i stwarzali groźne sytuacje pod bramką rywala , ale nie zostawały one wykorzystane zespół gości w 64 minucie zdobył 4 bramkę wydawało się , że jest już ”po meczu i po emocjach” ale na szczęście tak się tylko wydawało. W 68 minucie po strzale zawodnika Wzdowa piłka wpada do bramki gości ,  kolejnych minutach to następne groźne akcje miejscowych; w 71 minucie po strzale Szałajki piłkę zmierzającą do bramki w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił obrońca z Jabłonicy w 75 minucie po zagraniu na pole karne w dobrej sytuacji na 11 metrze był zawodnik gospodarzy , ale nie czysto trafił w piłkę i sytuacja została zmarnowana, w 78 minucie z kolei w dobrej okazji był zawodnik przyjezdnych , ale tym razem dobrze spisał się bramkarz gospodarzy; w 81 minucie po strzale głową Kielara Wzdów zdobywa drugą bramę , w 84 minucie na strzał z 16 metrów zdecydował się napastnik gospodarzy i piłka wpada do bramki rywala i jest już tylko 3:4.Ostatnie minuty to usilne próby miejscowych do zdobycia wyrównującej bramki i taka okazja nastąpiła w 89 minucie meczu , gdzie po kolejnej akcji w polu karnym Cisów faulowany jest zawodnik Wzdowa i sędzia dyktuje rzut karny; do piłki ustawionej na 11 metrze podchodzi niezawodny do tej pory w tym elemencie Władyka , ale niestety tym razem jego strzał obronił bramkarz z Jabłonicy, po tej niewykorzystanej sytuacji , miejscowi jeszcze w doliczonym czasie próbowali doprowadzić do remisu i niemal całą drużyną zaatakowali bramkę rywala, ale niestety po stracie piłki przez Wzdów, przyjezdni przeprowadzili szybką kontrę i zawodnik gości w sytuacji sam na sam zdobywa bramkę i tym samym ustala końcowy wynik meczu. W sumie porażka na którą to decydujący wpływ miała słaba postawa gospodarzy w pierwszej części meczu bo gdyby zagrali chociaż trochę lepiej w tej połowie to na pewno tego meczu nie musieli przegrać.